Meyve Sebze Kurutma (dehidrasyon) Nedir ?

Dehidratör; gıdanın içinde yer alan suyu belli bir sürede alarak kurutan makinelere verilen genel isimdir. Elma cipsi, kurutulmuş mango, mandalina, portakal gibi yiyecekleri düşük sıcaklıkta uzun süre kurutan bir gıda kurutucusunda yapabileceğiniz yiyeceklerdir. Nemi alınmış yiyeceğin lezzetini yoğunlaştırır, bu da meyvenin daha tatlı ve daha keskin olmasını sağlar; ayrıca uzun süre iyi saklanmasını sağlar.

Ev yapımı kurutulmuş atıştırmalıklar, daha lezzetli ve raf ömrüne dayanıklı olmasının yanı sıra, mağazadan satın aldığınızlardan daha sağlıklı olma eğilimindedir; tipik olarak, hiçbir katkı maddesi, koruyucu veya yağ veya şeker gibi kalori yüklü bileşenler olmadan basitçe kurutulan bir bütün bileşen içerirler. Ayrıca, tam olarak istediğiniz gibi özelleştirilebilirler (örneğin, fazladan tuz ekleyebilir veya hiç eklemeyebilirsiniz).

Dehidrasyon ayrıca yiyeceklerdeki besinleri bazı pişirme yöntemlerinden daha iyi tutar. Suda çözünen ve ısıya duyarlı C vitamini ile dolu olan lahana gibi bir bileşen kaynatıldığında, bağışıklık güçlendirici gücünün bir kısmını kaybeder. Düşük sıcaklıkta kurutmak, besinlerini ve vitaminlerini daha iyi korur.
Aklınızda olan son teknoloji makineler
Özenli ve ücretsiz kargo
Özel indirimli ürünler
En iyi ödeme seçenekleri

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.